Bubnový obraceč forem

Jedním z mnoha zařízení používaných ve slévárnách je bubnový obraceč forem.

Obraceč se skládá z pevného a přítlačného rámu, válečkových dopravníků pro posun desky modelu, válečkových dopravníků pro posun formy, mechanizmu otáčení pevného rámu, oplocení a z hydraulického, pneumatického a elektrického obvodu a řídicího systému.

Bubnový obraceč forem slouží k uvolnění a vyjmutí modelu z formy. Manipulovaným dílem jsou formovací rámy o maximálních rozměrech 2 600 x 1 500 x 700 mm a maximální hmotnosti až 7 000 kg.

Deska modelu, spojená s formovacím rámem se zaformovaným modelem, je vnějším válečkovým dopravníkem zasunuta do obraceče a pomocí čidel vycentrována. Následuje upnutí desky modelu k válečkovému dopravníku pomocí hydraulicky ovládaných upínek. Poté dojde ke spuštění přítlačného rámu a k jeho přitlačení k formovacímu rámu. Dalším krokem je otočení celého stroje na podpěrných kladkách o 180°. Přesné otočení je řízeno poháněcím elektromotorem s odměřováním a je kontrolováno čidly. Po otočení se k desce přisune úderový vibrátor a začne vibrovat. Vibrace zhutní formovací směs kolem modelu a současně jej uvolní. Následným zásuvem hydraulického válce přítlačného rámu dojde ke spuštění formovacího rámu. Základová deska s modelem zůstává upnutá v horní poloze. Zasunutím rámu pod povrch válečkových dopravníků a dojezdem na koncová čidla dojde k ukončení zdvihu přítlačného rámu. Po povelu z ŘS či od obsluhy je formovací rám i s formou vysunut na navazující válečkový dopravník. Poté dochází ke zpětnému otočení obraceče o 180° a k uvolnění desky modelu, která je vysunuta na navazující válečkový dopravník. Délka celého pracovního cyklu je 180 až 200 s.

You Tube - Bubnový obraceč forem

Máte zájem o bližší informace?

Velice rádi vám je poskytneme. Vyplňte prosím tento jednoduchý kontaktní formulář a my vás budeme v co nejbližší době kontaktovat.

Odeslat dotaz

Bubnový obraceč forem Typ souboru: pdf, Velikost: 3.58 MB, Vytvořeno: 27.11.2014

Jsme spolehlivým partnerem pro vaše záměry!

 • Tradice a zkušenost v oboru více
  než 28 let.

 • Dodávky do celého světa, do všech
  průmyslových odvětví.

 • Velké množství stálých zákazníků,
  kteří jsou nejlepším dokladem naší kvality.

 • Sehraný tým odborníků na všechny
  etapy
  projektu.

 • Zázemí vlastní výroby s nejmodernějším
  zařízením a vybavením.

 • Stabilní, ryze česká firma s mezinárodními
  zkušenostmi.